Szkolne Koło Integracji z Unią Europejską

OPIEKUN - LILLA KŁOSOWSKA

Szkolne Koło Integracji z UE pozwala uczniom zdobywać podstawowe informacje o krajach członkowskich UE. Dzieci budują poczucie własnej godności w oparciu o tradycje ojczyste i regionalne. Prezentowane są informacje o miejscowościach należących do obwodu szkoły w Krasnej. Dnia 9 maja obchodzony jest Dzień Europy, na której prezentowana jest historia i kultura krajów UE. Na zakończenie uroczystości odbywa się zabawa integracyjna.

Praca szkolnego Koła Integracji z Unią Europejską  jest realizowana  w oparciu o plan uwzględniający zagadnienia dotyczące:

- zdobywania podstawowych wiadomości o Unii Europejskiej,

- budowania pozytywnego wizerunku obywatela Europy,

- określenia miejsca  roli Polski i  Polaków w integrującej się Europie oraz budowania poczucia własnej godności w oparciu o tradycje europejskie, ojczyste i regionalne.