Z A P R A S Z A M Y   !!!

„WSZYSTKO CO WIEM I UMIEM ZAWDZIĘCZAM KSIĄŻKĄ”

Opiekun - Lilla Kłosowska

BIBLIOTEKA CZYNNA W GODZINACH

PONIEDZIAŁEK 10:50 – 11:30
WTOREK 8:00 – 11:45   10:50 – 11:35
ŚRODA 9:50 – 10:35
CZWARTEK 8:55 – 10:35
PIĄTEK 8:55 – 11:35

Biblioteka szkolna rozbudza i rozwija potrzeby czytelnicze i informacyjne, pogłębia postawy miłośnika książki, wdraża do poszanowania książki oraz podejmuje inicjatywy przypominające i popularyzujące sylwetki wielkich pisarzy. Opracowuje gazetki biograficzne , organizuje konkursy recytatorskie, literackie, plastyczne  oraz akcje czytelnicze.

Co roku na początku II semestru odbywa się Pasowanie uczniów klasy I na czytelnika biblioteki. Po pasowaniu dzieci uczestniczą w lekcji bibliotecznej, na której zostają zapoznani z regulaminem biblioteki, układem książek na półkach oraz wypożyczają swoją pierwszą książkę.

Na bieżąco wykonywane są prace biblioteczno - techniczne: selekcja książek, opracowywanie zbiorów, aktualizacja kart książek, kart czytelników.

W działaniach biblioteki chętnie uczestniczą członkowie aktywu bibliotecznego.