W ROKU SZKOLNYM 2023-2024

MAJA GRZESZCZAK – skarbnik

BARTŁOMIEJ CIEPLUCH - członek

Opiekun SU - mgr ALEKSANDRA STACHERA

Działalność SU ma na celu aktywizowanie życia społecznego w szkole, ukształtowanie zainteresowań działalnością społeczną. Uczniowie uczą się samodzielności, aktywności, organizacji życia kulturalnego w szkole i środowisku. Kształtują nawyki efektywnego współdziałania w zespole i pracy w grupie (liczenie się z potrzebami innych, gotowość wzajemnej pomocy, tolerancja). Rozwijają poczucie przynależności do społeczności szkolnej. SU prowadzi sprzedaż cegiełek dla fundacji „Pomóż i Ty”. Bierze udział w akcji Góra Grosza, zbierając fundusze na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze. Prowadzona jest kronika szkolna. Na bieżąco uzupełniana jest zdjęciami z uroczystości szkolnych oraz z życia szkoły czy spotkań z zaproszonymi gośćmi.