Wizyta strażaków

Dnia 16 maja 2022r. w naszej szkole przywitaliśmy szczególnych gości, a mianowicie przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej - Pana Kamila Lisowskiego prezesa OSP oraz trzech druhów. Celem spotkania było przeprowadzenie rozmowy dotyczącej tematyki bezpieczeństwa pożarowego oraz przybliżenie pracy strażaka. Nasi uczniowie z wielkim zaciekawieniem słuchali prelekcji Pana Kamila, ale również chętnie wdawali się w dyskusję i zadawali pytania. Strażacy w trakcie prowadzenia części teoretycznej przypomnieli dzieciom m. in. do jakich zdarzeń należy wzywać straż pożarną oraz jakie są numery alarmowe. Następną częścią spotkania było zaprezentowanie stroju strażaka oraz wozu strażackiego i jego wyposażenia. Nie zabrakło również takich atrakcji jak lanie wodą. Najmłodsi nasi uczniowie z oddziału przedszkolnego w celu podziękowania strażakom za pouczające zajęcia wręczyli własnoręcznie przygotowane laurki.

Pani Dyrektor, nauczyciele oraz uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Krasnej jeszcze raz składają serdeczne podziękowania Prezesowi oraz druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gosaniu.