Nasz udział w projekcie #LaboratoriaPrzyszłości

Dzięki tej inicjatywie Publiczna Szkoła Podstawowa w Krasnej otrzymała wsparcie w łącznej wysokości 60 000 zł.

Budujemy wśród naszych uczniów kompetencje przyszłości z tzw. kierunków STEAM czyli połączenia nauk przyrodniczych, technologicznych, inżynierii i matematyki.

Uczymy się poprzez eksperymentowanie, by zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

Opis programu:

W ramach #LaboratoriówPrzyszłości nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko podczas obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań, czy okazjonalnych spotkań.

W ramach programu „Laboratoria przyszłości” wsparcie zostało przeznaczone na zakup m.in. nowoczesnej pracowni wirtualnej rzeczywistości VR, zestaw dronów do nauki latania i programowania, druku 3D, sprzętu fotograficznego, mikrokontrolerów, mikroskopów, modułowej pracowni przyrodniczej.

#LaboratoriaPrzyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności naszych uczniów.