Ślubowanie uczniów klasy pierwszej

ŚLUBOWANIE PIERWSZAKÓW

12 października 2022 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów dzieci klasy I. W uroczystości brali udział uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawczynią mgr Moniką Mieszalską, dyrektor szkoły mgr Ewa Rupniewska, zaproszeni goście burmistrz Stąporkowa Dorota Łukomska, prezes oddziału ZNP Teresa Polak, radny Sławomir Dąbrowski, sołtys Krasnej Lech Kozłowski, rodzice oraz uczniowie i nauczyciele. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed flagą państwową uczniowie klasy pierwszej ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania dyrekcja szkoły dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion dzieci. Od tej chwili stali się oni nowymi członkami naszej wielkiej szkolnej rodziny!
Na początku uroczystości odbyła się projekcja filmu „ Sceny z życia ucznia klasy pierwszej”, następnie część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy IV, V i I pt. „Zgubiony ołówek”. Uczniowie klasy pierwszej pięknie śpiewali, tańczyli oraz recytowali wiersze. Całemu przedstawieniu towarzyszyła piękna dekoracja i kolorowe stroje dzieci występujących w przedstawieniu. Po skończonej akademii nasi bohaterowie wraz z rodzicami udali się na słodki poczęstunek zorganizowany w klasie.
Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły!