Klasowy mistrz pięknego czytania

Klasowy Mistrz Pięknego Czytania

25 listopada 2022r. chętni uczniowie klas I – V Publicznej Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Krasnej wzięli udział w konkursie bibliotecznym pn. Klasowy Mistrz Pięknego Czytania. Celem konkursu było: promowanie nowości wydawniczych zakupionych w ramach realizowanego projektu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa; rozbudzanie pasji czytelniczych i zamiłowania do literatury pięknej oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych
i zdrowego współzawodnictwa. Do konkursu zgłosiło się 26 uczniów .
Klasa I –Jedynak Gabriel; Owczarek Mikołaj; Przydatek Franciszek i Zroślak Aleksandra.
Klasa II – Gil Aleksandra; Gonciarz Eryk; Karolak Wiktoria; Sidor Adrianna; Sidor Aleksandra; Wyderski Aleksander i Wyderski Wiktor.
Klasa III – Dytrych Lena; Kos Bartosz; Kusztal Wojciech; Młodawska Hanna; Przydatek Mateusz
i Ziernik Nikola.
Klasa IV – Adamczyk Filip; Basiak Lena; Brandebur Sebastian; Ciepluch Bartłomiej; Gajewski Marcin; Gonciarz Amelia i Rupniewska Lena.
Klasa V – Grzeszczak Maja i Karolak Kuba.
Jury w składzie: Pani Monika Mieszalska, Pani Małgorzata Majos, Pani Renata Drogosz, Pani Aleksandra Stachera i Pani Lilla Kłosowska jednogłośnie wybrało zwycięzców w poszczególnych klasach. Tytuł „Mistrza Pięknego Czytania” w klasie I zdobył Gabriel Jedynak, w klasie II Eryk Gonciarz, w klasie III Bartosz Kos, w klasie IV Sebastian Brandebur, a w klasie V Kuba Karolak.
W podziękowaniu za udział w konkursie wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy , a zwycięzcy nagrody książkowe zakupione w ramach promocji realizowanego w naszej szkole projektu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Organizator konkursu: Lilla Kłosowska