Mieszanie kolorów

Mieszanie kolorów - doświadczenie z wodą i olejem.

Klasa II lubi zajęcia, gdzie można eksperymentować. Na zajęciach z przyrody chciała sprawdzić, czy wszystkie płyny dobrze się ze sobą mieszają. Do doświadczenia wykorzystała wodę, olej oraz barwniki spożywcze. Substancje te można ze sobą mieszać i wstrząsać, ale czy uda się je ze sobą połączyć? Klasa przekonała się o tym, gdy przeprowadziła eksperyment. Do słoiczka wlali wodę, zabarwili ją barwnikiem spożywczym i olali olej. Z wielkim zainteresowaniem przyglądali się powstającemu zjawisku. Początkowo wydawało się, że płyny się zmieszały, ale już za chwilę, olej uniósł się z powrotem w górę. Doświadczenie pokazało dzieciom , że woda i olej to dwie różne substancje, które nie chcą się ze sobą połączyć.
Zajęcia przygotowała i przeprowadziła wychowawczyni, pani Monika Mieszalska