Wycieczka do Oświęcimia

19 kwietnia 2024r uczniowie klasy VII i VIII Publicznej Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Krasnej z wychowawcą Lillą Kłosowską i opiekunem Panią Renatą Drogosz wzięli udział w wycieczce do Oświęcimia. Celem wycieczki było zwiedzenie największego hitlerowskiego obozu zagłady w dwóch częściach Auschwitz i Birkenau. Cytując Panią Przewodnik: „…byłe nazistowskie obozy koncentracyjne na terenie Oświęcimia to unikatowe miejsce na mapie historii II wojny światowej. Współcześnie stanowią one symbol terroru, jaki w tym okresie Niemcy stosowali wobec innych nacji. Obóz Auschwitz-Birkenau powstał w 1940 roku. Umieszczano w nim masowo aresztowanych obywateli Polski. Miał także wspomóc nazistowski plan wymordowania wszystkich Żydów mieszkających na terenach III Rzeszy. Pozostałości obozu w Oświęcimiu to wyrazisty pomnik okrutnej, a zarazem heroicznej historii uwięzionych tam Polaków”. Warto było wybrać się tam, by lepiej zrozumieć dzieje tamtego okresu. Nie tylko dla uczniów, ale i dla nas - opiekunów to była smutna i przerażająca, ale prawdziwa lekcja historii.