Dzień Ziemi

Wczoraj w naszej Szkole odbyła się prelekcja poświęcona tematyce związanej z obchodami Dnia Ziemi. Cała społeczność szkolna obejrzała film pt: Dolina Krasnej” zrealizowany przez autora wielu filmów przyrodniczych Artura Tabora. Uczniowie zapoznali się z przyrodniczym bogactwem rezerwatu Natura 2000 - „Górna Krasna”. Celem prelekcji było przekazanie dzieciom i młodzieży wiedzy o osobliwościach przyrodniczych terenów, na których żyją oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego. Po prezentacji filmu był czas na dyskusję na temat problemów ekologicznych rezerwatu. Uczniowie chętnie zabierali głos, co świadczy o tym, że problematyka ekologiczna nie jest im ani obca ani obojętna. Następnie zaprezentowane zostały zdjęcia roślin i zwierząt podlegających ochronie gatunkowej występujących w rezerwacie „Górna Krasna” oraz omówione sposoby ich ochrony. Efektem dzisiejszych zajęć było rozbudzenie u uczniów ciekawości i chęci obserwacji przyrody. Mamy nadzieję, że przełoży się to w przyszłości na utrwalenie właściwych postaw wobec naszej pięknej planety.