Wrzesień pamięci

Z okazji 80 rocznicy bitwy w Krasnej – 06.09.2019r. uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem mgr Renaty Drogosz i mgr Lilli Kłosowskiej zorganizowali ,,spotkanie  patriotyczne” dla społeczności lokalnej, które odbyło się w nowym budynku Straży Pożarnej – aktualnie świetlicy środowiskowej. Całość dopełniała tematyczna i ciekawa dekoracja wykonana przez mgr Monikę Mieszalską. Wśród zaproszonych gości byli: pani Dorota Łukomska – Burmistrz Stąporkowa oraz gość szczególny – naoczny świadek tamtych wydarzeń  pan Stefan Kubiakowski, dzięki któremu mogliśmy przenieść się w tamte czasy. Wcześniej uczniowie złożyli wiązanki i zapalili znicze na grobach żołnierzy i pod pomnikiem upamiętniającym bitwę w Krasnej. Wszyscy byli pod wrażeniem występów dzieci i wzruszeni, że wspólnie z małymi aktorami mogli zaśpiewać patriotyczne pieśni. Tym sposobem wszyscy obecni na uroczystości mogli podsumować:   ,,Pamiętamy”