Ślubowanie pierwszaków

11 października 2019 roku w naszej szkole odbyło się ślubowanie pierwszej klasy. Na uroczystości gościliśmy: panią burmistrz Dorotę Łukomską, pana dyrektora Centrum Usług Wspólnych – Michała Ginalskiego, Inspektora do Spraw Promocji Bartosza Śmietańskiego, Prezes Oddziału ZNP – Teresę Polak, emerytowanych nauczycieli z terenu gminy, nauczycieli i uczniów naszej szkoły, jak również rodziców.

Uczniowie kl. I  wraz z wychowawczynią mgr M.Mieszalską przygotowali program artystyczny,   w którym wiedźma porywa panią dyrektor mgr Ewę Rupniewską i zamienia  w bryłę lodu. Dobra Wróżka pomaga dzieciom zdjąć zaklęcie. Uczniowie muszą wykonać szereg zadań: zaśpiewać piosenki, recytować wiersze, zatańczyć, itp. Mimo stresu związanego z publicznym występem, dzieci świetnie poradziły sobie z mikrofonem. Swoją postawą uczniowie udowodnili, iż są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania. Pierwszoklasiści obiecali być pilnymi i wzorowymi uczniami, być dobrymi kolegami, godnie reprezentować dobre imię naszej szkoły, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom   i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała pasowania pierwszaków na uczniów. Uczniowie klasy I otrzymali dyplomy oraz upominki. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.