Innowacja Pedagogiczna – Poznajemy zawody

14 października 2019r. uczniowie klasy VII i VIII PSP w Krasnej pod opieką mgr Anny Dudzic i mgr Lilli Kłosowskiej uczestniczyli w kolejnej lekcji zawodoznawstwa zaplanowanej w ramach działań Innowacji Pedagogicznej pt. ,,Poznajemy zawody”.  Tym razem poznali zawód żołnierza – lotnika. W tym celu zorganizowano wyjazd do 8 Bazy Lotnictwa Transportowego w Krakowie – Balicach. Spotkanie rozpoczęto od zwiedzania izby pamięci i poznania historii lotnictwa. Następnie przeszliśmy do transportu, gdzie zaprezentowano sprzęt lotniczy – samoloty typu Casa, pracę załogi samolotu oraz predyspozycje, który należy posiadać, aby wykonywać ten zawód. Na zakończenie, na płycie lotniska oglądano starty i lądowania samolotów.