Szkoła pamięta - zapalamy znicze

„Są dni pełne radości, szczęścia i uniesień. Ale są też inne, pełne zadumy i smutku. I taki jest dzień 1 listopada, gdy przychodzimy na cmentarze, zapalamy znicze, wspominamy i tęsknimy.” 25 listopada 2019 roku uczniowie kl. I i II wraz z wychowawcami udali się na cmentarz parafialny, gdzie złożyli wiązanki i zapalili znicze na Grobie Żołnierskim. Minutą ciszy uczcili pamięć poległych żołnierzy, przyłączając się tym samym do ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia. Kulminację tych aktywności odbyła sie własnie 25 października 2019 r. – ostatni piątek przed 1 listopada. A Groby tych, którzy odeszli sprzatali przedstawiciele Szkolnej Drużyny Harcerskiej.