Innowacja pedagogiczna - ,,Poznajemy zawody” – żołnierz zawodowy

W dniu 3.10.2019r. odbyła się pierwsza z zaplanowanych w ramach innowacji pedagogicznej lekcja  zawodoznawstwa. Uczniowie klasy VII i VIII uczestniczyli w wycieczce do Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach, które jest jedyną jednostką w Polsce, przygotowującą żołnierzy do wyjazdów na misje do wszystkich zakątków świata. W trakcie spotkania żołnierze zaprezentowali uczniom uzbrojenie i sprzęt wojskowy, między innymi karabinki Beryl i Mini Beryl, noktowizor, hełm bojowy, maskę przeciwgazową MP-6, a także pojazdy Honker, HMMWV i Skorpion-3. Dużym zainteresowaniem cieszyła się makieta śmigłowca Mi-24. W Sali Tradycji zwiedzający poznali historię i tradycje jednostki, a także obejrzeli eksponaty oraz pamiątki przywiezione przez żołnierzy z misji zagranicznych. Zaprezentowano również film przedstawiający 30-letni dorobek Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych.