Cała Polska czyta dzieciom

W dniach 30 maja – 6 czerwca 2015 r. po raz czternasty odbył się Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, największe doroczne święto kampanii czytania. Tydzień Czytania odbywał się w tym roku pod hasłem „Cała Polska czyta -   w bibliotekach”. W tym tygodniu w naszej szkole czytali: sekretarz gminy Stąporków Wojciech Ślefarski oraz nauczyciele Olaf Mieszalski i Mariusz Murawski. Interpretacjom głosowym znanych utworów literatury dziecięcej przysłuchiwała się grupa przedszkolna oraz uczniowie klas I-III. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony dzieci, które brawami podziękowały za poświęcony im czas.

Mamy nadzieję, że inni tatusiowie idąc za przykładem, będą częściej czytali swoim pociechom w domach. Przypominamy, że wspólne czytanie rodzica wraz z dzieckiem buduje między nimi bliską więź emocjonalną, a dziecku daje poczucie bezpieczeństwa i miłości.

Czytaj więc swojemu dziecku jak najczęściej, a szybko zobaczysz postępy, jakie czyni dzięki wspólnym chwilom z rodzicami przy książce