Pasowanie na czytelnika

27 stycznia 2015 r. odbyło się pasowanie uczniów klasy I-ej na czytelnika. Wydarzenie poprzedzone zostało inscenizacją, w której wzięli udział uczniowie klasy II (Filip Kosierkiewicz, Marysia Karkusiewicz, Magda Karkusiewicz,  Marysia Mieszalska, Jakub Sztandera, Dominik Wieloch) oraz V (Samanta Bebniarz, Alaksandra Ciepluch, Sandra Dulewicz, Kinga Konciarz, Gonciarz Sandra, Wiktoria Góźdź, Wiktoria Janus, Monika Kardaś, Kamila Szot, Dominika Wyderska). W trakcie przedstawienia na scenie pojawiły się bajkowe postacie: KRASNALE, KOT W BUTACH, WRÓŻKI, CZERWONY KAPTUREK, DZIEWCZYNKA Z ZAPAŁKAMI, KOPCIUSZEK i KSIĄŻKI, które udzieliły kilku rad pierwszoklasistom.

Po złożeniu przyrzeczenia dokonano aktu pasowania na czytelnika, a następnie pani dyrektor Ewa Rupniewska  wręczyła uczniom dyplomy. Na  zakończenie pierwszoklasiści uczestniczyli w lekcji bibliotecznej, na której zostali zapoznani z regulaminem biblioteki, układem książek na półkach oraz wypożyczyli swoją pierwszą lekturę.