Tydzień Kultury Języka

W ramach obchodów XXIII Tygodnia Kultury Języka (9-14marca 2015 r.) biblioteka szkolna zorganizowała i przeprowadziła następujące konkursy:

dla uczniów klasy I-III konkurs recytatorski „Tuwim i Brzechwa dzieciom”, polegający na recytacji dowolnie wybranego wiersza Jana Brzechwy lub Juliana Tuwima;

dla uczniów klas IV-VI konkurs poprawności językowej „Z poprawną polszczyzną na co dzień”, polegający na napisaniu testu z zakresu poprawności językowej.

W finale konkursu recytatorskiego udział wzięli: z klasy I: Krzysztof Brelski, Anna Gil, Patryk Gonciarz, Oliwia Janus, Nicola Kabała, Marika Koszarska i Natalia Nowak;  z klasy II: Magdalena Karkusiewicz, Maria Karkusiewicz,  Filip Kosierkiewicz i Maria Mieszalska; z klasy III: Paulina Dulewicz, Zofia Kusztal, Julia Młodawska i Hubert Purtak.

Występy uczniów oceniało Jury w składzie: Krystyna Bartosińska, Ewa Gonciarz, Dorota Kosierkiewicz i Teresa Kozłowska.

Wyniki konkursu:

ex aequo Paulina Dulewicz i Julia Młodawska

Krzysztof Brelski Magdalena Karkusiewicz

W konkursie „Z poprawną polszczyzną na co dzień” udział wzięli wszyscy uczniowie klas IV-VI.

Wyniki konkursu;

ex aequo Kamila Szot i Aleksandra Karkusiewicz