Projekt czytelniczy „Baju, baju o naszym kraju"

„Baju, baju o naszym kraju” - to projekt z zakresu edukacji czytelniczej skierowany do uczniów klas  I – VI i Oddziału przedszkolnego  Publicznej Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczykóww Krasnej. W dzisiejszych czasach jesteśmy świadkami kryzysu czytelnictwa. Nastąpiła nadmierna inwazja informatyki oraz telekomunikacji, kosztem czytania książek. Dzieci  zbyt dużo wolnego czasu spędzają przed telewizorem, komputerem, a czytanie, które odgrywa ważną rolę w edukacji i wychowaniu traktowane jest marginalnie. Wychowanie do czytania jest pracą żmudną i wieloletnią. Powinno rozpocząć się jak najwcześniej. Jest to bardzo ważne, ponieważ wychowanie dzieci na czytelników  jest dzisiaj, w dobie społeczeństwa informacyjnego, ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Nieumiejętność czy stronienie od czytania może spowodować nienadążanie za zmianami,  a w konsekwencji wykluczenie informacyjne.  Pamiętajmy, że nikt nie rodzi się czytelnikiem, a zamiłowanie do czytania musi być pobudzone przez inne osoby.