Młodzież ma wpływ

Uczniowie z PSP w Krasnej wspólnie z pozostałymi szkołami z terenu gminy Stąporków biorą udział w projekcie „Młodzież ma wpływ”. W programie koordynowanym przez Fundację Civis Polonus uczestniczy 6 gmin z województw: świętokrzyskiego, lubelskiego i podkarpackiego.  Również nasza gmina bierze w nim udział. Celem projektu “Młodzież ma wpływ” jest: wypracowanie, wdrożenie i upowszechnienie modelu uczestnictwa młodych ludzi w procesach podejmowania decyzji na terenie szkoły i społeczności lokalnej, który następnie stanie się wzorem do naśladowania dla innych gmin. Uczniowie mają w ten sposób możliwość rozwijania ważnych umiejętności, takich jak komunikacja, współpraca, wrażliwość na potrzeby innych, podejmowanie działań, tworzenie reguł, reprezentowanie rówieśników, formułowanie własnych opinii, współdecydowanie o wspólnych kwestiach. W ramach działań w szkole, które koordynuje Izabela Woźniak, opiekun SU, prowadzone są konsultacje nad regulaminem. Przeprowadzono kampanię wyborczą oraz wybory do Reprezentacji Samorządu Uczniowskiego. Planowane są również konsultacje oraz debaty.