WYJAZDY INTEGRACYJNE

WYJAZD   INTEGRACYJNY   -  ZAKOPANE  2012

Od 13 do 19 lutego 2012r.  uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Krasnej pod okiem opiekunów oraz Dyrektora Szkoły – wzięli udział

w  integracyjnym wyjeździe do Zakopanego. Tygodniowy pobyt w górach był wyjątkowy. Począwszy od kuligu z pochodniami i gawędą góralską, poprzez pouczające i zabawne spotkanie z harnasiem podhalańskim. Uczniowie oglądali stroje góralskie, poznali obrzędy i zwyczaje regionalne związane z Podhalem.  Ostatki obfitowały nie tylko w pączki, ale też były okazją do zabawy tanecznej przy akompaniamencie góralskiej kapeli.
Ogromną frajdę sprawiła uczniom  nauka jazdy na nartach pod bacznym okiem instruktorów. Dzieci były bardzo dzielne i sprawne. Z uśmiechem na twarzy, pełne werwy stawały gotowe na stoku. W krótkim czasie  opanowały zasady korzystania z wyciągu orczykowego i samodzielnego zjeżdżania, a wieczorem ,,pogaduchom” nie było końca.
Uczestnicy  wyjazdu integracyjnego z zainteresowaniem zwiedzali Zakopane – stolicę Tatr.  Wielką frajdę sprawił uczniom pobyt w Aqua Parku oraz w kinie, gdzie obejrzeli film w technice 7D. A w drodze powrotnej miały okazję zwiedzić Kraków i podziwiać jego zabytki.
       Wyjazd integracyjny w pełni spełnił oczekiwania  uczestników. Uczniowie długo będą wspominać chwile spędzone w Zakopanem.

WYCIECZKA NA MAZURY

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w czterodniowej wycieczce na Mazury. Wyjazd odbył się w dniach od 03.06.2012r do 06.06.2012r. pod okiem opiekunów oraz Dyrektora Szkoły. Przez te dni mieliśmy okazję poznać „zieloną wyspę Polski”. Trasa wycieczki obejmowała ciekawe obiekty historyczne. Począwszy od Olsztyna , Malbork, Giżycko, Nidzicę  dotarliśmy do żeglarskiej stolicy Polski - Mikołajek. W Malborku zwiedzaliśmy Zamek Krzyżacki, rynek, zabytkowe bramy a największą atrakcją była wizyta w Dino parku ruchomych dinozaurów. W Giżycku i jego okolicach zobaczyliśmy Twierdzę  Boyen, most obrotowy, wieżę widokową , sanktuarium w św. Lipce. W drodze powrotnej mogliśmy zobaczyć  Pola Grunwaldzkie, Muzeum Bitwy Grunwaldzkiej oraz pomnik Zwycięstwa Grunwaldzkiego.

Przygotowany wyjazd był czasem doskonałego wypoczynku, relaksu, jak również odkrywaniem ciekawych kart  historii w okolicach „tysiąca jezior”.