WIEDZA NASZĄ WIZYTÓWKĄ

To już kolejny projekt realizowany od 01.08.2013r. do 30.06.2014r.  przez Publiczną Szkołę Podstawową  im. Polskich Olimpijczyków w Krasnej, współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Euopejskiego Funduszu Społecznego.

Priorytet IX:  Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach,

Działanie 9.1 Wyrównanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty                                                                                          Poddziałanie 9.1.2 Wyrownanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych".

Celem głównym projektu jest tworzenie warunków sprzyjających wyrównywaniu szans edukacyjnych uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Krasnej poprzez zwiększnie oferty edukacyjnej, wzrost atrakcyjności zajeć pozalekcyjnych    poprawę warunków nauki od wrzesnia 2013r. do czerwca 2014r. Projektem zostali objęci uczniowie klas I - VI. W projekcie będą prowadzone nastepujące zajęcia:

1) Zajęcia wyrównawcze z matematyki - Lubimy matematykę!

2) Zajecia wyrównawcze z języka polskiego dla uczniów z trudnościami w czytaniu i pisaniu.

3) Zajęcia wyrównawcze z języka angielskiego -- "Good Start".

4 )Zajęcia rozwijające zainteresowania matematyczne - "Jesteśmy zdolni".

5) Zajecia rozwijające zaiteresowania z języka polskiego - "Mój ojczysty język".

6) Zajęcia rozwijające z języka angielskiego - English for You.

7) Zajęcia z informatyki.

8) Szkolny Ośrodek Kariery - warsztaty.

9) Warsztaty - Odkrywanie siebie poprzez taniec i muzykę.

Ponadto uczniowie wezmą udział w 7 - dniowym wyjeździe edukacyjnym nad morze połączonym z warsztatami z języka angielskiego. Do realizacji zajęć zostaną zakupione pomoce dydaktyczne (m.in. tablica interaktywna, gry edukacyjne, plansze, programy multimedialne, książki oraz słowniki języka polskiego i angielskiego). Uatrakcyjnią one zajęcia oraz pomogą łatwiej przyswajać wiedzę i niwelować trudności w nauce.

Wszystkie zajęcia dydaktyczne, poczęstunek między zajęciami oraz odwóz są bezplatne.

Łączna kwota dofinansowania projektu to 422,448,60zł.

CZŁOWIEK NAJLEPSZA INWESTYCJA